PLACÓWKA OŚWIATOWA

STAROSTWA POWIATOWEGO W SIERADZU

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Tysiąclecia 3

98-200 Sieradz

tel. 43 822 79 42

mdk@cezsieradz.com.pl

Podsumowanie zimowych Konkursów plastycznych

Dnia 30 stycznia 2019 roku w ZPWP w Sieradzu podsumowaliśmy dwa wewnętrzne konkursy plastyczne:  "Rzeźby z plasteliny" oraz "XIX Plebiscyt na najciekawszą pracę plastyczną o Świętach Bożego Narodzenia". Konkurs RZEŹBY Z PLASTELINY ogłoszony został z inicjatywy naszego operatywnego Wychowanka Karola Kęsika, który napisał regulamin i zadbał również o pozyskanie nagród z Millenium Banku. Konkurs cieszył się wśród dzieci dużym zainteresowaniem.

XIX Plebiscyt na najciekawszą pracę plastyczną o Świętach Bożego Narodzenia każdego roku budzi wiele emocji. Przez cały tydzień w holu placówki można było podziwiać wystawę prac wychowanków i zagłosować na tę jedyną, najciekawszą.

Fundatorami nagród w obu konkursach byli: Dyrekcja ZPWP w Sieradzu, Rada Rodziców ZPWP w Sieradzu, Millenium Bank Oddział w Sieradzu, pan Radosław Rychlik (rodzic). Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania dla Sponsorów nagród i wyróżnień.

Nagrody w konkursie "Rzeźby z plasteliny" nawiązywały do tematyki konkursu, laureaci otrzymali komplety dłut rzeźbiarskich oraz szare mydło, by wypróbować nowe tworzywo rzeźbiarskie. Były także ciekawe książki, pendrivy, kubeczki, długopisy, notesiki, plasteliny, linijki.

Dla laureatów wystąpiła grupa Eksperymentalny Teatrzyk Kukiełkowy z przedstawieniem "Galopujące koniki", na zakończenie zorganizowaliśmy spotkanie w pracowni plastycznej z naszą wychowanką Anną Przygodzką, która przybliżyła nam wiadomości o  rzeźbie w historii sztuki, opowiedziała o swojej szkole - Liceum Plastycznym w Zduńskiej Woli i zaprezentowała nam zdjęcia własnych rzeźb. Zdobyliśmy wiele cennych informacji o rzeźbie.

07 lutego 2019