PLACÓWKA OŚWIATOWA

STAROSTWA POWIATOWEGO W SIERADZU

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Tysiąclecia 3

98-200 Sieradz

tel. 43 822 79 42

mdk@cezsieradz.com.pl

ŚWIĄTECZNE SIERADZKIE

I REGIONALNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK 'ŚWIĄTECZNE SIERADZKIE"


 

Festiwal był cudownym wydarzeniem muzycznym, występujący - rewelacyjni, - prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Wystąpiło 61 podmiotów wykonawczych z 17 jednostek kultury, oświaty oraz niezrzeszeni.

Grand Prix  Festiwalu otrzymała Klaudia Szarowska za utwór " Nie było miejsca dla Ciebie" wykonany z towarzyszeniem fortepianu, przy którym zasiadł Pan Michał Jasnos. Jurorzy nie mieli wątpliwości, ze to wykonanie zasługuje na ten zaszczytny tytuł. Protokół Jurorski załączony jest w zakładce ŚWIĄTECZNE SIERADZKIE.

 

W Jury Festiwalu zasiedli -

Pani Małgorzata Biniek - Absolwentka wokalistyki Instytutu Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej. Finalistka i laureatka wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali m.in. „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie, “Konkursu Dobrej Piosenki” w Częstochowie, Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu i Festiwalu Piosenki „Piostur Gorol Song” w Andrychowie. Współpracowała m.in. z Lorą Szafran, Anną Gadt, Grzegorzem Karnasem, Jackiem Piskorzem, Filharmonią Śląską, Filharmonią Kaliską oraz Accorinet Klezmer Band. Obecnie współtworzy jazzowy kwartet wokalny „The Sound Pack”, z którym przygotowuje się do nagrania debiutanckiej płyty. Oprócz działalności koncertowej prowadzi klasę śpiewu estradowego w Stowarzyszeniu na Rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu „TRYTON” oraz jest nauczycielem emisji głosu na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Pan Kamil Kałuża - wokalista, nauczyciel. Zwycięzca bardzo licznych nagród festiwali wokalnych na szczeblu międzynarodowym oraz ogólnopolskim. W 2004 r. wyróżniony w programie Szansa na Sukces z zespołem Leszcze. W 2008 r. występował podczas Sopot Festival śpiewając w chórkach z zespołem Modern Talking. Uczestnik programu Bitwa na głosy, w którym otrzymał specjalne wyróżnienie od Alicji Węgorzewskiej. Debiutował singlem BĄDŹ BLISKO MNIE, przez wiele lat związany ze znamy w regionie zespołem AFTER HOURS, w których jako wokalista „dotykał” największych coverów muzyki światowej, a także utworów autorskich. Swoją przygodę muzyczną – jak każdy z Was – zaczynał pod okiem instruktora muzyki w instytucji kultury.

Pan Mateusz Wrzosek – nauczyciel, kapelmistrz, Absolwent Poznańskiej Akademii Muzycznej im Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie saksofonu Pani dr Magdaleny Jakubskiej-Szymiec. Swoją przygodę muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat na prywatnych lekcjach gry na instrumentach klawiszowych. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Ostrzeszowie w klasie Pana Łukasza Nowickiego, absolwent PSM II stopnia w Zduńskiej Woli w klasie saksofonu pod opieką pana mgr Mariusza Grzelaka. Pobierał lekcje mistrzowskie u wielu znakomitych, światowej sławy saksofonistów takich jak: Nobuya Sugawa, Ryō Noda, Arno Bornkamp, Lars Mlekusch, Jan Schulte-Bunert, Jean-Denis Michat, Miha Rogina, Jéme Laran, Paweł Gusnar, Bartłomiej Duś i wielu innych. Występował podczas 1st. I 2nd Poznań SaxEvent (2017,2018), II Polskiego Kongresu .saksofonowego (Warszawa 2018), SaxFest (Wiedeń 2015). Współpracuje z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Poznańskiej. Od szkolnych lat propagował amatorski ruch muzyczny. inicjator, uczestnik i prowadzący zespoły złożone z rówieśników. Zatem wielki przyjaciel młodych adeptów sztuki muzycznej.

 

Apertus Quartet z Olgą Maroszek w "zbyt krótkim" (oczywiście tak zaplanowanym, ale pozostawiającym słuchacza z uczuciem niedosytu) koncercie świątecznym, podczas którego - za zgodą Pani Olgi - śpiewali wszyscy na sali... W cudownej atmosferze ciepła i serdeczności, ujawnił się ogromny talent publiczności ...

 

Wielu emocji przysporzyły wykonawcom chwile odczytywania werdyktu. Mam nadzieję, że wrażenia festiwalowe i te z Gali wieczornej zapadną w pamięć wokalistów, którzy chętnie wrócą na kolejne edycje festiwalu.

 

Sponsorami naszego "Sieradzkiego Świątecznego byli:

Pani Prezes Alicja Hołubowicz - Biuro Podróży Kaskada

Pani Prezes Agata Ewa Gunerska - ESKULAP

Pani Prezes Irena Miedzińska - Spółdzielnia Młeczarska WART-MILK

Pani Emilia Orzelska - właściciel Studia Florystycznego w Sieradzu

Pan Prezes Janusz Fengler - Firma ORTUS

Pan Prezes Tomasz Grela - Firma MARTEL

Pan Prezes Sławomir Gozdalik - PKS Sieradz

Pan Prezes Cezary Dutkowski - ZDROWIE

 

Nagrody ufundowali: Pan Mariusz Bądzior - Starosta Sieradzki, Pan Paweł Osiewała - Prezydenta Miasta SIeradza.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Rady Powiatu Sieradzkiego w Osobach: Pani Przewodnicząca Olga Kołoszczyk i Pani Wiceprzewodnicząca Sylwia Dęga, członek Zarządu - Pan Jan Hankiewicza oraz radny - Pan Andrzej Czyżak, a także Pan Marcin Sośnicki z Rady Miejskiej w Sieradzu (członek wieloletni Rady Rodziców ZPWP).

 

Wszystkim zaangażowanym w Festiwalowe działania z całego serca dziękujemy :-)

 

 

14 stycznia 2019